Csárda program: Gazsi Attila, a VOSZ Veszprém Megyei Szervezetének elnöke az újranyíló Baricska Csárdáról

A történelmi múltú Baricska Csárda újranyitásának alkalmából fogadást rendeznek 2013. június 21-én Balatonfüreden. A rendezvény egyik témája a hungarikum törvény gyakorlati tapasztalatai lesznek, de bemutatásra kerül a térség hagyományos ízvilága is. Az ünnepség egyik házigazdája lesz Gazsi Attila, a VOSZ Veszprém Megyei Szervezetének, valamint a VOSZ Ifjúsági és Diákvállalkozási Szekciójának (VOSZ IDSZ) elnöke lesz, aki nyilatkozott munkatársunknak.

 A Baricska csárda

A Baricska csárda és vendéglő páratlan környezetben, ősszőlők között, Balatonfüred szívében található

 


- Ön, mint a VOSZ Veszprém Megyei Szervezetének elnöke, hogy látja, miért nyitották meg úja a nagy múltú Baricska Csárdát?
- A Baricska Csárda újranyitásával a 200 éves múlt kel életre, amiből a leginkább kézzelfogható és legemlékezetesebb az elmúlt 50-60 esztendő, mivel ebből az időszakból rengeteg szép élmény és megható kép elevenedik fel. Tudomásom szerint naponta jelentkeznek történetekkel a közösségi hálón régebben itt dolgozó pincérek, szakácsok, itt étkező vendégek, itt mulató nyaralók és itt muzsikáló zenészek.

A Baricska Csárda lelkületének továbbvitele – éppen ezért – óriási kihívás és felelősség, mivel nem csak a manapság elvárt trendeknek muszáj megfelelni, hanem a múlt örökségét is ápolni kell. Igazi, hiteles Csárdát „kell csinálni”, tisztességes ételekkel, hozzáértő kiszolgálással, kellemes cigányzenével.

Gazsi Attila

Az ünnepség egyik házigazdája lesz Gazsi Attila, a VOSZ Veszprém Megyei Szervezetének, valamint a VOSZ Ifjúsági és Diákvállalkozási Szekciójának (VOSZ IDSZ) elnöke lesz



- Mitől különleges ez a csárda, miért érdemes ide betérni?
- A Baricska csárda és vendéglő páratlan környezetben, ősszőlők között, Balatonfüred szívében – a hajókikötőtől, és a Tagore sétánytól kb. 600 méterre – jelenleg is művelt szőlőbirtok mellett helyezkedik el. A Vadszőlővel fedett teraszról pompás kilátás nyílik a Balatonra. Az 1811-ben kialakított Csárda 2013. nyár eleji újranyitásától kezdve - bár hű marad a tradíciókhoz – a gasztronómia és a kultúra olyan szentélye kíván lenni, ahol levetkőzték a 20. század második felének nagyüzemi, tolakodó vendéglátását, pimasz üzletvezetését. A Baricska Csárda mindenki számára vállalható, törzsvendégekre építő referencia csárda kíván lenni, amely hirdeti a környékbeli borászatok és magyar ételkészítés hagyományait, hírnevét.

ételek

A VOSZ megyei elnöke szerint hiteles Csárdát „kell csinálni”, tisztességes ételekkel, hozzáértő kiszolgálással



- Veszprém megyében milyen jelentősége van a csárdáknak?
- Veszprém megye, mint a Bakonnyal és Balatonnal határolt terület, elhelyezkedésénél fogva mindig is táptalaja volt a csárdák nyitásának, és remek otthona a virágzásuknak. A 18. századtól a csárdák a jelentősebb vásáros helyekre vezető utak mentén egynapi, félnapi járásra, ill. olyan helyeken álltak, ahol a közigazgatás nehezen ellenőrizhette őket. A közlekedés gyökeres átalakulásával a csárdák nagy része bezárt, a megmaradókat magyaros ételválasztékuk alapján lehet elkülöníteni az éttermektől. A Balaton part felértékelődésével működésük súlypontja a turizmusközpontú, hagyományőrző jellegű „csárda program” lett.

A Baricska Csárda

A Baricska Csárda lelkületének továbbvitele  óriási kihívás és felelősség, mivel nem csak a manapság elvárt trendeknek muszáj megfelelni, hanem a múlt örökségét is ápolni kell



A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Veszprém megyei Elnökeként a Baricska Csárdát (és az országosan is kiemelkedő hírű, veszprémi Chianti Éttermet) üzemeltető Pantani Kft. munkáját példaértékű sikertörténetnek gondolom. A helyi vállalkozók, kézműves termelők, gazdálkodók, borászok együttműködése, baráti kapcsolata igazi hungarikum, ami fennhangon hirdeti azt a kézzel fogható igazságot, miszerint gyümölcsöző lehet egy területi alapon szerveződő beszállítói közösség működése!

 

MCOnet - KT